בית / מי אנחנו / למה הקמנו את הארגון: בוא נדבר על לקיחת אחריות, כדור פינג פונג ומה שבינהם

למה הקמנו את הארגון: בוא נדבר על לקיחת אחריות, כדור פינג פונג ומה שבינהם

היום אנחנו נמצאים בדור שכולם כבר מבינים את ההשלכות שיש לעולם הווירטואלי על חיינו הפרטיים, ועם כל הסכנות הנובעות מכך – הגרון של כולם נסתם. כמו שכולם יודעים, המיוחדות של הארגון היא בכך שכל המהלך והרצון להשתנות התחיל מבני הנוער. לא המורים ולא הרבנים היו ממובילי הדרך, אלא איך שאומרים בלשון העם: הכל התחיל מהחבר’ה.

שלא תבינו לא נכון, העידוד של גדולי הדור והרבנים, ההורים הוא חשוב והוא באמת ההוכחה לכך שמשהו חדש מתעורר בעמ”י .

יתרה מכך, הקומה החדשה שנוצרה בחברה הישראלית בעקבות הארגון מחייבת את גדולי הדור, הרבנים, ההורים ואנשי החינוך לבוא ולהיות חלק מהמהפכה, כי בסוף היום, כשאנחנו, החברל’ך נגיע לבית ונראה את ההורים שלנו עם מכשיר מסונן – אנחנו נבין ונדע שיש כאן שותפות בלקיחת האחריות על נושא כאוב שהיה בהחבא עד עכשיו. וזאת בעצם הקומה שהייתה חסרה עד עכשיו – מישהו שייקח את האחריות. אז למה באמת עד עכשיו לא היה מי שיטפל בכל הנושא הזה אתם שואלים? כי תמיד הנושא הזה היה נמצא תחת טאבו, כולם פחדו לגעת בו, לחשוף אותו, ולדבר עליו.

אז, כשהיינו תלמידים, ההורים אמרו: זאת אחריותם של אנשי החינון .וכשאנחנו גדולים, אנשי החינון אמרו: זאת אחריותם של ההורים.

ומה שבעצם קורה אם אפשר להמשיל, זה משחק פינג פונג בין שני שחקנים שלא ידעו לנצח את המשחק ביחד – עד שהיגע השלישי והכריע ביניהם. עד שהכדור נשבר מרוב מסירות והחליט שהוא לוקח את המגרש לידיים שלו ועושה מעשה שהביא למהפכה הזאת. הכדור שנהפך לשולחן המשחקים בעצמו.

 

הסרטון  המלא אודות הארגון:

 

ראה גם

העקרונות שמלווים אותנו כארגון

במרוצת הדרך של הקמת הארגון הגענו להבנה מה הם כללי הדרך שלנו כארגון, אנחנו שמחים לשתף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *